fbpx
Blog,  kwarantanna,  relaksacja

Aromaterapia, czyli o tym jak spokój możne nas uratować…

Izolacja, natłok negatywnych informacji, zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych, konieczność przystosowania się do nowych warunków pracy… To wszystko bardzo zwiększa poziom stresu, a on uniemożliwia organizmowi poprawne odpoczywanie. Jeśli czujesz się bardziej zmęczona niż zwykle, poirytowana, masz problem ze skupieniem – najprawdopodobniej Twój organizm już kiepsko radzi sobie ze stresem. Jeśli jeszcze masz problem z zasypianiem, bądź jedzeniem, to koniecznie musisz się tym zająć, bo może się to odbić bardzo niekorzystnie nie tylko na Twoim wyglądzie, ale też zdrowiu.

Jednym z najprostszych sposobów do zrelaksowania się możliwym do zastosowania samodzielnie jest aromaterapia. Jest to wspaniałe rozwiązanie by ukoić rozchwiany system nerwowy oraz mieć przyjemny zapach w całym domu, który pomoże utrzymać relaksujący nastrój na dłużej. Ukojenie stresu jest istotne aby organizm miał szansę odpocząć. Nie bez powodu mówi się, „tylko spokój może nas uratować”. Kiedy Twój organizm odpocznie, a stres się zmniejszy, od razu poprawi się jego wydajność oraz Twoja zdolność do rozwiązywania problemów. Dlatego jeśli wydaje Ci się, że nie masz na nic czasu i jest tyle rzeczy, które musisz zrobić, a z którymi wciąż nie dajesz sobie rady, warto zatrzymać się i poświęcić chwilę na powrót do równowagi. Może się wtedy szybko okazać, że rozwiążesz od razu problemy, które wydawały się niemożliwe do pokonania. Aby aromaterapia była skuteczna musisz się do niej przygotować, zajmie to tylko chwilę, ale jest bardzo ważne.

Przede wszystkim: wyłącz wszystkie urządzenia elektroniczne – telefony, komputer, telewizor, nie będą Ci wtedy potrzebne, a mogą Cię rozproszyć i zniwelować efekt terapii. 

Znajdź spokojne miejsce w domu i poproś innych domowników, żeby w trakcie kiedy będziesz robić aromaterapię przez chwilę Ci nie przeszkadzali (jeśli masz małe dzieci, warto rozważyć zrobienie aromaterapii podczas kąpieli, lub gdy już będą spać, inaczej może być im trudno dać Ci czas dla siebie). 

Koniecznie też ubierz się w wygodny strój. Nie musi być to piżama, chodzi tylko o to, żeby nic Cię nie rozpraszało. 

Do aromaterapii można użyć specjalnych olejków eterycznych, które znajdziesz w aptece lub internecie. Wariantów jest bardzo dużo dlatego warto się najpierw skonsultować ze specjalistą i dobrać najbardziej korzystne połączenie. Z przyjemnością zrobię to dla Ciebie podczas konsultacji on-line, którą możesz zarezerwować przez mojego Facebooka

Aromaterapia pomaga dlatego, że wpływa odprężająco i relaksująco na zmysły. Bardzo mocno upraszczając: gdy czujemy przyjemny zapach, który lubimy potrafimy się lepiej zrelaksować.

Jeśli masz tylko chwilę i nie chcesz (lub nie masz jak) przeprowadzać dłuższej aromaterapii możesz dodać kilka kropel olejku do wanny z wodą. Taka relaksująca kąpiel może nie da tak dobrych efektów jak dłuższą aromaterapia, ale z pewnością wpłynie pozytywnie na zmysły.

Pamiętaj, że sama aromaterapia nie zapewni zdrowia, natomiast będzie pomagać Ci dążyć do homeostazy organizmu. Przy objawach nasilonego stresu przede wszystkim dbaj o zrównoważoną dietę bogatą we wszystkie potrzebne substancje odżywcze. Jeśli nie wychodzisz na zewnątrz, zadbaj o suplementację witaminy D i koniecznie wykonuj codziennie przynajmniej niewielką aktywność fizyczną. Aromaterapia dodana do tych podstawowych zasad codziennego życia  pomoże Ci zachować zrelaksowane ciało i umysł. Dzięki temu lepiej zniesiesz stres oraz będziesz miała dużo większą szansę zachować organizm w zdrowiu, a zdrowe ciało to piękne ciało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *