fbpx
Blog

Dzień kobiet

Wszystkiego najlepszego z okazji Twojego święta wspaniała kobieto! 🙂
 Każda z nas jest inna i na swój sposób wyjątkowa, bardzo ważne jest aby codziennie dbać o tą wyjątkową osobę jaką jesteś właśnie Ty!
Bez względu na to jaki masz kolor skóry, przekonania, czy upodobania, jesteś wspaniała <3
Celebrujesz swoje święto? Co dla Ciebie oznacza kobiecość? Czy tak się właśnie czujesz? Czy planujesz coś wyjątkowego dla samej siebie z okazji Dnia Kobiet? 


Kobiety nie są słabą płcią! Może dlatego, że zdominowanym przez męską energię świecie zawsze trzeba było o wszystko walczyć. Wiele kobiet świetnie się w tym odnalazło i  przejawia cechy silnej, władczej energii. Przyjęło się mówić, że “kobieca” energia jest to wspaniała łagodna energia kreacji. Ale pamiętaj! Bez względu na płeć każdy człowiek posiada męską i kobiecą energię i są to nazwy umowne. W naturze te dwie siły przeplatają się jak jing i jang.Co to oznacza? Przede wszystkim to, że w łagodności oraz harmonii i spokoju wewnętrznym tkwi siła. Zarówno kobiet jak i mężczyzn, chociaż to z tymi pierwszymi stereotypowo jest bardziej kojarzona delikatność. Jednak wśród nas, kobiet jest wiele silnych, odważnych kobiet, dokonujących każdego dnia heroicznych czynów. Ale nawet te z nas, które nie zdobywają co dzień Mount Everesu, nie wygrywają zawodów narciarskich, czy tenisowych, nie opływają samotnie kuli ziemi dookoła, czy nie wynajdują nowych pierwiastków… Te wszystkie “pozostałe” codziennie są strażniczkami domowego miru, dbają o to, aby ich domy i rodziny były zadbane, albo każdego dnia realizują się w pracy zawodowej czy naukowej… Jednym słowem: każda z nas, jakie wyzwania by jej nie czekały każdego dnia, jest wyjątkowa, silna i doskonała! Ale czy w codziennej bieganinie dajesz sobie czas na regenerację?
Gdy to zrobisz jesteś bardziej wydajna i możesz zrobić więcej, albo po prostu: czuć się lepiej! Każdy z nas ma swoją wytrzymałość i niezwykle ważne jest zachowanie balansu pomiędzy sytuacjami pilnymi, stresowymi, a relaksem i odpuszczeniem nadmiaru zajęć.
Jest to znajdowanie czasu i miejsca na więcej spokoju i harmonii w Twoim życiu. Słyszałaś kiedyś o metodach relaksacyjnych, czy oddechowych?Zachęcam Cię ogromnie, abyś znalazła każdego dnia przynajmniej 10 minut dla siebie! 10 minut kiedy nikt i nic nie będzie Ci przeszkadzać. Jedne z Was mogą powiedzieć: “Co? Aż 10 min? Nie mam ich nawet 3!” A inne: “10 minut? To za mało! Mam dla siebie 2h codziennie i to jest mój rytuał”.

Zdarzyło Ci się tak, że dopiero u swojej kosmetolog, albo na masażu, leżąc na fotelu, dopiero znalazłaś chwilę dla siebie? Ja się często z tym spotykam, że macie chwilę dla siebie raz na tydzień, miesiąc, gdy do mnie przychodzicie! Ile z Was tak ma? Zbyt wiele razy słyszę, takie słowa „wreszcie chwila dla mnie, bez telefonu, bez dzieci, bez partnera, bez kogokolwiek kto coś by chciał na wczoraj”. Dlatego warto regularnie odwiedzać swoją kosmetolog/kosmetyczkę, na regenerująco-nawilżające zabiegi na twarz lub po prostu masaż twarzy szyi i dekoltu. Dzięki temu połączysz przyjemnie z pożytecznym! Ciału dasz ujędrnienie i uelastycznienie oraz głębokie odżywienie skóry, a swojej psychice odprężenie i głęboki relaks.
Jeśli należysz do tej grupy, która potrzebuje bardziej konkretnego powodu, to możesz zawsze umówić się na hennę i regulację brwi, których efektami będziesz się cieszyć w następnych tygodniach.Zachęcam Cię do wprowadzania drobnych chwil dla siebie, rytuałów dbania o siebie, które staną się rutyną i czymś bez czego nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu. Coś jak poranna filiżanka ulubionego napoju, która przy okazji pozwoli Ci być szczęśliwą i zrelaksowaną. 🙂

 Świat obecnie trochę zwolnił, jednak czas jakby przyspieszył i płynie bez względu na to, czy zostało wykonane wszystko z ostatniego deadline’u. 
Jeśli ciągle pędzisz i nie możesz sobie pozwolić na gorącą kąpiel z ulubionymi olejkami eterycznymi i świeczkami to zrób sobie sesję oddechową metodą Wima Hoffa. To metoda oddychania polegająca kilku minutowej sesji oddechowej dążącej do hiperwentylacji. Dzięki czemu dotlenisz każdą komórkę organizmu i pozbędziesz się stresu oksydacyjnego. Pamiętaj, iż najlepsze efekty otrzymasz stosując tą metodę codziennie 🙂
Niesłychane efekty relaksacyjne daje też aromaterapia! Zastanów się jakie zapachy lubisz? Może akurat dla Ciebie wspaniałą alternatywą będzie zapalenie w pracy świeczki o kojącym zapachu lawendy?
Jest to zawsze dobrą metodą na uczczenie sukcesu (np. przetrwania trudnego dnia!). Rozpieszczaj siebie samą jakimś drobiazgiem i pozwól sobie na radość z tego iż masz taką sposobność!
Może przyjemny spacer w parku? Kwadrans dla Ciebie i Twojego ukochanego zwierzaka? Ulubiony film? Posiłek zamówiony z ulubionej restauracji, żebyś nie musiała gotować?
To tylko kilka pomysłów. Jakie są Twoje sposoby na relaks? Może jest to codzienna pielęgnacja twarzy?


Zadbanie o wygląd twarzy to ogromnie istotny element każdego dnia!
I nie mam na myśli precyzyjnie dopracowanego makijażu 😉 Odpowiednio dobrana pielęgnację specjalnie dla Ciebie pozwoli Ci czuć się niesamowicie we własnej skórze!
Korzystając z naszego święta chciałam Ci podpowiedzieć uniwersalne zasady pielęgnacji. Są to przede wszystkim demakijaż, oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie! I choć te kroki można mnożyć to właśnie ta podstawa zapewni Ci dobry wygląd i świetne samopoczucie każdego dnia. Każda z nas ma inne potrzeby skórne, a im większe wymagania tym bardziej wyjątkowa jest posiadaczka takiego typu skóry. Bardzo polecam Ci, abyś dowiedziała się jaki jest typ Twojej skóry oraz jak ją pielęgnować. Zawsze z ogromną przyjemnością rozmawiam z Wami o tym w salonie!

Najważniejszą i najbardziej uniwersalną radą jest: zawsze zmywaj makijaż! W ciągu dnia jest on Twoją ozdobą, ale może przysporzyć nie lada problemów, jeśli nie usuniesz go wieczorem. A przecież następnego dnia też chcesz wyglądać olśniewająco, prawda? 🙂 


Kochana kobieto, pamiętaj: dbaj o siebie codziennie! O swoje zdrowie fizyczne, urodę, ale też o swoje samopoczucie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *